Tetova News

Ja 100 klubet e futbollit që kanë më shumë fansa në Facebook

Gazeta portugeze “Futebol Finance” ka stiluar listën e ekipeve që janë më të ndjekura në rrjetin e famshëm social Facebook. Në vend të parë është Barcelona që ka plot 35 milionë ndjekës në Facebook, në vend të dytë vjen rivalja e saj e përjetshme Real Madrid, në vendin e tretë Manchester United, në vend të katërt edhe pse duket e çuditshme është ekipi londinez Chelsea dhe në vend të pestë Milan. Më poshtë lista e plotë e 100 ekipeve më shumë fansa në Facebook.
1 Barcellona Spagna 36.619.000 51 Los Millonarios Colombia 472.000
2 Real Madrid Spagna 32.858.000 52 Trabzonspor Turchia 466.000
3 Manchester United Inghilterra 28.533.000 53 Zenith St. Petersburgo Russia 453.000
4 Chelsea Inghilterra 13.762.000 54 Zamalek Egitto 451.000
5 AC Milan Italia 12.206.000 55 Fluminense Brasile 445.000
6 Arsenal Inghilterra 11.778.000 56 Werder Bremen Germania 430.000
7 Liverpool Inghilterra 10.529.000 57 Spartak Moscovo Russia 409.000
8 Galatasaray Turchia 7.581.000 58 Hamburger SV Germania 385.000
9 Fenerbahce Turchia 6.099.000 59 Málaga Spagna 367.000
10 Bayern Munchen Germania 5.279.000 60 Botafogo Brasile 363.000
11 Juventus Italia 4.524.000 61 Tigres UANL Messico 350.000
12 Boca Juniors Argentina 3.764.000 62 Santos Laguna Messico 343.000
13 Besiktas Turchia 3.746.000 63 Bursaspor Turchia 343.000
14 Manchester City Inghilterra 3.627.000 64 Newscastle United Inghilterra 333.000
15 Corinthians Brasile 3.038.000 65 Persebaya Indonesia 326.000
16 Flamengo Brasile 2.883.000 66 Panathinaikos Grecia 321.000
17 Persib Bandung Indonesia 2.370.000 67 Atletico Madrid Spagna 313.000
18 Chivas Messico 2.197.000 68 St. Pauli Germania 308.000
19 Olympique Marseille Francia 2.022.000 69 1.FC Koln Germania 307.000
20 Al Ahly Egitto 1.875.000 70 Girondins Bordeaux Francia 306.000
21 Internazionale Italia 1.810.000 71 West Ham United Inghilterra 287.000
22 River Plate Argentina 1.685.000 72 Rangers FC Scozia 282.000
23 São Paulo Brasile 1.640.000 73 VfB Stuttgart Germania 280.000
24 Borussia Dortmund Germania 1.622.000 74 Seattle Sounders USA 280.000
25 Paris Saint-Germain Francia 1.530.000 75 Everton Inghilterra 280.000
26 Tottenham Hotspurs Inghilterra 1.463.000 76 Chivas USA USA 274.000
27 AS Roma Italia 1.343.000 77 Valencia Spagna 271.000
28 Universidad de Chile Cile 1.291.000 78 Internacional Brasile 271.000
29 Palmeiras Brasile 1.269.000 79 Celtic Scozia 271.000
30 América Messico 1.213.000 80 Emelec Ecuador 267.000
31 SL Benfica Portogallo 1.211.000 81 Olympiakos Grecia 264.000
32 Santos Brasile 1.154.000 82 Club Tijuana Messico 255.000
33 Vasco da Gama Brasile 999.000 83 Perspolis Iran 249.000
34 FC Porto Portogallo 983.000 84 Peñarol Uruguay 248.000
35 Aston Villa Inghilterra 795.000 85 Atletico Junior de Barranquilla Colombia 246.000
36 Alianza Lima Perú 769.000 86 Atlético Mineiro Brasile 243.000
37 Sriwijaya Indonesia 766.000 87 Deportivo Saprissa Costa Rica 242.000
38 Club Universitário Perú 741.000 88 Lech Poznan Polonia 229.000
39 Napoli Italia 714.000 89 Kelantan FA Malesia 227.000
40 Olympique Lyonnais Francia 709.000 90 LOSC Lille Francia 223.000
41 Cruzeiro Brasile 668.000 91 Ankaragucu Turchia 222.000
42 Kingfisher East Bengal India 649.000 92 Steaua Bucareste Romania 218.000
43 Grêmio Brasile 619.000 93 New York Red Bulls USA 211.000
44 Schalke 04 Germania 614.000 94 LDU de Quito Ecuador 210.000
45 Ajax Olanda 578.000 95 Eintracht Frankfurt Germania 210.000
46 Atletico Nacional Colombia 560.000 96 Eskisehirspor Turchia 204.000
47 Sporting CP Portugal 526.000 97 Deportivo Cali Colombia 204.000
48 LA Galaxy USA 506.000 98 Levski Sofia Bulgaria 203.000
49 Stella Rossa Serbia 492.000 99 Legia Warszawa Polonia 199.000
50 Kaizer Chiefs Sud Africa 482.000 100 Borussia Mönchengladbach Germania 196.000
Flurudha

Popular posts from this blog

Shkëputje nga libri "SEKRETI"

Si u krijua universi, teoritë dhe procesi i plotë

Numrat "Fibonacci", numrat që mundësojnë jetën